Νέα,26 Μαρτίου, 2023,

Ημερίδα «Γίνομαι Αισθητικός για μία μέρα» στο Intercollege

Στο πλαίσιο της προσπάθειας του Intercollege για περαιτέρω εκπαίδευση και κατάρτιση των μαθητών και μαθητριών, διοργανώνεται η ημερίδα «Γίνομαι Αισθητικός για μία μέρα». Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 8 Απριλίου 2022 μεταξύ των ωρών 10:00 π.μ. και 2:00 μ.μ. στις εγκαταστάσεις του Intercollege στην Λευκωσία στην οδό Μάρκου Δράκου 8, Έγκωμη, 2409.

Η ημερίδα απευθύνεται σε μαθητές της Α’, Β’ και Γ’ τάξης Λυκείων και Τεχνικών και Επαγγελματικών Σχολών Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΤΕΣΕΚ), προσφέροντάς τους την ευκαιρία να ενημερωθούν για τη Αισθητική και τις σπουδές σε επίπεδο Πτυχίου 4 έτη.

Σκοπός της ημερίδας είναι να δώσει στους νέους και νέες τα εφόδια να γνωρίσουν καλύτερα το επάγγελμα και τις πολυάριθμες επαγγελματικές προοπτικές που προσφέρονται.

Το εκπαιδευτικό προσωπικό στην Αισθητική θα παρουσιάσει το Πρόγραμμα Σπουδών Αισθητικής στα νέα, υπερσύγχρονα και άρτια εξοπλισμένα εργαστήρια Αισθητικής και Κοσμετολογίας, σε συνεργασία με το Πρόγραμμα Σπουδών Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας (UNIC). Ακολούθως οι συμμετέχοντες θα λάβουν μέρος σε εργαστηριακά-πρακτικά διαδραστικά μαθήματα Κοσμητολογίας και Μακιγιάζ και παρασκευής καλλυντικής ενυδατικής κρέμας περιποίησης καθώς και Μακιγιάζ Ματιών

Επίσης οι συμμετέχοντες θα ενημερωθούν για τα επαγγελματικά δικαιώματα της Αισθητικού, την απόκτηση Άδειας Εξασκήσεως Επαγγέλματος και Άδειας Λειτουργίας Ινστιτούτου.

Στην εκδήλωση από πλευράς Intercollege θα είναι παρόντες και στις παρουσιάσεις και στα διαδραστικά μαθήματα οι Δρ. Μάριος Στυλιανού, κυρία Γεωργία Μηνά και κυρία Άντρη Δημητρίου.

Δηλώστε συμμετοχή στο τηλέφωνο 22842500 η στο συμπήρωσε την φόρμα πιο κάτω.

Πληροφορίες για το πτυχίο Αισθητική ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ